‘X-Men: Dark Phoenix’ ve ‘The New Mutants’ Vizyon Tarihleri Daha da Ertelendi !

Dark Phoenix uzun süredir devam eden ve bir çok filmi olan X-Men evreninin en son filmi olacak kısmetse. 2016 yılında vizyona girmiş olan X-Men: Apocalyps filminde yaşanan olayların devamı şeklinde olacak olan Phoenix filmini, serinin yapımcısı olan ve aynı zamanda ilk kez yönetmen koltuğunda göreceğimiz Simon Kinberg yönetecek.

 

John Byrne ve Chris Claremont tarafından çizgi romanalrda yaratılmış olan Phoenix hikayesi bu film ile ikinci kez beyazperdeye yansımış olacak. Kontrol edilemez telepatik güçlere sahip olan Jean Grey rolünde ise Sophie Turner’ı görmeye devam edeceğiz.

Filmde,  Charles Xavier (James McAvoy) ve onun mutant okulunda kalan X-Men takımının Apocalypse filminden on yıl sonraki hallerini göreceğiz.

 

 

Ertelenme konusuna gelirsek eğer, Dark Phoenix filmi vizyona gireceği 2 Kasım 2018 tarihinden, 14 Şubat 2019 tarihine atılmış durumda. Kasım gibi, filmlerin çok izlendiği ve vizyona giren film sayısının yoğun olduğu bir aydan üç ay sonraya atılmanın nedenini henüz bilmesek de 14 Şubatta vizyona girecek olan Dark Phoenix filminin sevgililer gününe özel bir film olmadığından da eminiz.

Zaten daha önceden 13 Nisan 2018 tarihinden, 22 Şubat 2019 tarihine; neredeyse bir yıl daha öteye atılmış olan The New Mutants filmi ise tekrar adeta sürgün edilerek 2 Ağustos 2019 tarihinde kendine yer buldu. Bir yıldan çok çok fazla bir süre ertelenme yemesi umarım filmin kalitesine artı yönde etki eder demekten başka bir çaremiz yok galiba.

kaynak: comicbook.com

Abdullah Derin

GEEK