WUNDERDOKTOR – ARTIK İLAÇSIZ TEDAVİ MÜMKÜN!

Evet yine son derece garip ve nevi şahsına münhasır bir indie yapımla karşınızdayım. Tuhaflığını ve groteskliğini görseller üzerinden anlatmak istiyorum.

 

 

Gördüğünüz görsel de enfeksiyonlu yarayı, çevresindeki zararlı böceklere (böcek demeye dilim varmıyor aslında ama mevcut tıp bilgisizliğimle ne olarak adlandıracağımı bilmiyorum) neşterinizi değdirmeden söküp atmaya çalışıyoruz.

Neşterinizi onlara dokundurduğunuz anda yandaki, hastayı tedavi etmek için kalan sınırlı sürenizi temsil eden mavi mumun bir kısmı aniden yok oluyor ve bu daha sadece başlangıç.

Kabuk bağladıktan sonra taşlaşan (?!) yaralardan, durmadan üzerinize yumurta bırakan (ve bıraktığı yumurtaların kısa sürede açılmasıyla, yenileriyle başa çıkmak zorunda olduğunuz) sivrisinek benzeri böceklere, çıkmış göz yuvarlarından, çeşitli noktalarda tümör benzeri şeyleri tedavi etmezseniz asla köklerinden kurtulamayacağınız dallara kadar gerçek hayatta karşılaşsanız arkanıza bile bakmadan kaçacağınız hastalıklarla; stilize ve şirin grafikler eşliğinde baş etmeye çalışıyorsunuz.

Ve işinize (neşterinize?) çomak sokmaya çalışan hayaletleri de unutmamak gerekir. Yalnızca karşılaştığınız sorunlar bunlarla da kalmıyor. Quack Co. adı verilen ve satışa sunduğu iksirlerin hastalarda kötü yan etkilere yol açtığı hatta onları bağımlı hale getirdiği şeytani bir şirket ile de kovalamaca oynuyorsunuz. Sürekli hareket halinde olan gezici kliniğimizle diyar diyar dolaşıp envai çeşit hasta ile karşılaşırken Quack Co.’nun soluğunu durmadan ensenizde hissediyorsunuz.

 

Quack Co’nun kapı kapı dolaşan pazarlamacıları orta çağın plague doctor’larına benziyor değil mi?

 

Oynanış ise çok basit tek yaptığınız sivilcelere ve ucubik yaralara tıklamak, işaretli yerlerden kesmek, hayalet tokatlamak (?!) ve zincirlediğiniz hastaların (¿!) hareket etmediğine emin olduktan, anestezi uygulamadan ne kadar acı verici olduğunu kestiremediğim işlemlerden geçirmek.

Kolay gibi duruyor değil mi? Deneyimli bir FPS oyuncusu iseniz evet; geriye kalanlar için belki….

Hastalar hareket etmeye başladığında işin rengi değişiyor çünkü. Parti ve dans müptelası hastayla karşılaştığınızda anlayacaksınız.

 

Dans eden hasta yerine sizi , yaralarının dans ettiği hastaya alalım ?

 

Neyse efenim şahsi fikrim olarak oyunu gayet hoş buldum. En azından bir göz atmanızı tavsiye ederim.

http://www.wunderdoktor-game.com/

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *