Volcanoids İncelemesi – Devasa Matkaplarla Arzın Merkezine Yolculuk

Onca survival temelli oyunun her ne hikmetse hiç bulaşmadığı bir konudan bahsetmek istiyorum. Her nedense bu konu için adeta biçilmiş kaftan olduğunu düşündüğüm steampunk temasıyla parlayan Volcanoids bugünkü konuğumuz.
Bu temanın bu kadar geç işlenmesini bir kenara bırakırsak buhar yerine göre işlenmiş ve yanan kömür kokusunun buram buram hissedildiği Volcanoids de perdenin açılışını düzensiz tektonik levha hareketleriyle felaketin eşiğine gelmiş bir adayla yapıyoruz. Oraya yıllar sonra düzenlenen bir araştırma gezisinde yer alan karakterimiz tutorial ile birlikte ilk makinesine kavuşunca başlıyor maceramız.


Öncelikli olarak temanın şart koştuğu grafiklerin, atmosferi sağlayabilmek konusunda yetersiz kaçtığını söylemeliyim. Eğer devamlı ve düzenli(!) yanardağ patlamalarından bahsediyorsanız öncesi ve sonrasındaki kıyameti iyi canlandırabilmelisiniz. Bir toz ve duman kıyameti beklerken en azından blok bulut yığınlarıyla karşılamaşmadığımız için şükrediyoruz. Erken erişimin gazabının oyunun üzerinde tütmekte olduğunu görebilirsiniz. Grafiklerinden tutun müzikleri ve atmosferi de dahil olmak üzere adeta bir çeliğin soğukluğuna sahip.


Son ss’i aslına bakarsanız oyunun şu anki halini özetlemek için koydum. Yeryüzüne yeni çıkmış ve yeni yeni kurulmakta olan bir matkap misali. O yüzden puanlandırma için erken olduğunu düşünüyorum. Yine de bakmak isterseniz diye steam mağaza linki aşağıda

Puan : ?

Steam mağaza sayfası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *