Undead Horde İncelemesi – 10tons LTD’den Babam Çıksa Yerim!

Yeni bir twin stick shooter la karşımıza çıkmayarak bu türe sıkışıp kalmadığını ispatlayan 10tons yine bitirmeden huzur bulamayacağımız bir oyunla karışımızda.
Twin stick shooter ve efsanevi Crimsonland denilince dikkat kesiliyorsanız doğru yerdesiniz. Aslında sizi tanıştırmama gerek olduğunu bile sanmıyorum 2004 yılında ( ya da 2003 de olabilir ) çıkardıkları portatif uzaylı kıyım makinesiyle beni kendilerine bağlamışlardı. Crimsoland’in remastered versiyonuyla kendilerini hatırlatmış ve Tesla vs Lovecraft ile hala tam gaz devam etmeleriyle sevenlerini memnun etmişti. Aynı zamanda bulamaç bünyesinde incelediğim ilk oyunlardan biri olan ( BİN YILIN KAPIŞMASI! Tesla vs Lovecraft ! ) yapımcısını tekrar ağırlamaktan dolayı ayrıca memnunum.


Laf kalabalığını bir kenara bırakırsak ( nihayet! ) ölümlülerin topraklarını ölüm sonrasının ebediliği ve karanlığıyla boyadığımız oyunumuzda bu sefer tek tabanca olarak yer almıyoruz. Hayır efendim. Nekromansiyi kullanarak ölülere yeni bir hayat bahşediyoruz ve başlıyoruz ölümle canlıları kutsamaya. Biraz twin stick shooter biraz rpg öğelerinden level atlama ve eşya bolluğu biraz da bulmacalarla erken erişim doldurulmaya çalışılmış.

Seviye atlamanın güçlüğü öte yandan ölüyken tekrar ölmenin zorluğuyla dengelenmeye çalışılmış. En önemli özelliğinden ise henüz bahsetmedim : Artık insan ya da humanoid iskeletleriyle yetinmek zorunda değiliz! Yüzlerce zombi tavuk ile Hades’in hizmetini ayaklarına kadar götürebiliyoruz.


Kullanabilediğiniz az sayıda büyü yardımıyla çağırma ritüeliniz bölünmeden ölü çağırabilmeniz oyunun zorluğunu dengeleyen bir diğer unsur ( ve hayır ölüleri tekrar tekrar çağıramıyorsunuz ). Seviye atladığınızda puanınızı kumandanlık puanı en yüksek olan generale verdiğinizde emrinizdeki ordunun sınırlarını genişletebiliyorsunuz.

Ayrıca ölüleriniz tükendiyse ve zor durumda kaldıysanız karargahınanız geri dönüp öldürme kotanızı doldurarak açtığınız birimlerle ordunuzu tazeleyip dehşet saçmaya kaldınız yerden devam ediyorsunuz.

Puanlamak için erken olduğunu düşünüp haksızlık etmek istemiyorum. Sadece biraz daha geliştirilmesini beklemenizi salık veririm. Uygun fiyatını ise geçmeden belirtmeliyim. 20 TL

Steam mağaza sayfası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *