Tony Stark’ı Rocket Mi Kurtaracak? – İlginç Bir Teori!

Şimdiye kadar, çoğu insan The Avengers: Endgame fragmanını gördü. Yayınlandıktan 24 saat sonra YouTube’da en çok izlenen videolardan birisi haline bile geldi. Bu, hayranların Tony Stark’ın gemide gıda ve su olmadan uzay boşluğunda sürüklendiği; oksijeninin bitmesini beklediği sahneye çok aşina olduğu anlamına geliyor.Yakında ölümle mi sonuçlanacak peki bu durum?

Fragmanda gördüğümüz kadarı ile Tony Stark, titan’da yaşadıkları savaş sonrasında artık evrenden silinmiş olan Guardians of the Galaxy ekibinin gemisi Benatar ile yolculuk etmekte.  İlk gemileri Milano’nun yok olmasından sonra ekibin kullanmaya başladığı bu geminin adı 80’lerin ünlü rock yıldızı Pat Benatar‘dan gelmekte. Zaten Milano ismi de yine bir diğer ünlü şarkıcı ve Peter Quill’in çocukluk aşkı olan Alyssa Milano‘dan geliyordu. Yani burada yine Peter’ın 80’ler takıntısı hakim durumda.

Peki bu geminin özelliği ne?

Gemi, Galaksinin Koruyucuları’nın gemisi olmasından mütevellit hala bir çok son teknoloji ekipman içermekte. Son teknoloji derken Dünya standartlarından bahsetmiyorum, Galaksi standartları söz konusu burada. Bunlardan birisi de hatırlayacağınız üzere Guardians of the Galaxy 2 filminde gemi tamiri için Rocket’in kullandığı bir tür sprey cihazı. Gördüğünüzde hemen hatırlayacağınız bu cihazı Rocket, ekip Ego ile tanışmadan hemen önce çakıldıkları gezegende kullanmıştı. Cihaz adeta bir 3D yazıcı gibi gemiyi anında eski haline getirebiliyordu.

NaughtyDawgs isimli bir Reddit kullanıcısı da bu konudan yola çıkarak bir teori üretti. teorisine göre Tony, bu araçlarla gemiyi bir süre daha ayakta tutabilir ve tamirini yapabilir. Bunun mümkün olup olmadığı Guardians of the Galaxy 2 yönetmeni James Gunn‘a sorulduğunda ise alınan cevap gerçekten ayrıntılı ve tatmin ediciydi. Bu da bu olasılığın imkanlarını gittikçe arttırdı.

 

Sorulan soru şöyle:

“Selam! Rocket, Milano üzerinde kullandığı bu tamir aletini kendi mi yaptı yoksa bu standart bir araç mıdır? Teşekkürler.”

James Gunn:

“O icat etmedi ancak pahalı bir araç. Bütün gemiyi hafızasında tutarak, kullanıldığında hasarlı kısımları oldukça karmaşık bir 3D yazıcı gibi onarabiliyor. Uzmanlık, zaman ve sabır gerektiren bir süreç istiyor uygulamak için.”

Bildiğimiz tek şey var sevgili okurlar, sinemada hiç bir sahne kendiliğinden rastgele çekilmez. Böylesine bir açıklama yapacak kadar ayrıntılı tasarlanmış bir tamir cihazını boşuna dahil etmediklerini düşünüyoruz. Tony, Titan’daki savaşta büyük ihtimalle hasar görmüş gemiyi, bu cihazlarla kurtarabilir. Böylece dolaylı olarak Rocket tarafından kurtarılabilir. Hepinizin bildiği gibi Rocket, eşya istiflemesi ve ilginç araçlarla hep bir B planı olması ile tanınmakta.

 

Peki yakıtları bitmişse ne olacak?

Bu da yine bambaşka bir teoriyi gündeme getirmekte. Belki de Tony, bu araçlarla gemiyi tamir etti ancak yakıtı bitti!
 
Bu daha büyük bir problem oluşturmakta çünkü sitemler yakıt olmadan çalışmayacak gemi de zaten hareket etmeyecektir. Fragmanda Gıda, su ve oksijenin bitişinden bahsedilmekte ancak son ana kadar kullanmadıkları ya da tedarikli kullandıkları bir yedek güç var mı? Gemiyi sıcak ve izole tutan enerji nedir, nasıl idare ediyorlar bunu bilmemekteyiz.
 
Bildiğimiz başka bir şey ise Nebula’nın da gemide olduğu! Ya da en azından Titan’dan mantık olarak birlikte ayrıldıkları.
 
Peki Nebula, Tony’nin son sahnelerinde neden yok? Bir şekilde yakıt aramak için dışarıya mı çıkıyor? Bu da olasılıklar arasında. Nebula, dışarıya çıkmasa bile iyi bir pilot ve navigatör. Bu şu anlama geliyor: en yakın yakıt kaynaklarını mutlaka bilmesi gerekmekte!
 
Reddit’te dönen teorilere göre ise evren ve medeniyetler Thanos’un parmak şıklatmasından sonra kaos içine sürüklendiler. Evet az kişiye çok kaynak kaldı ama bu da güçlünün güçsüzü ezerek elindeki varlığı daha da katlamasına zemin hazırlamış olabilir. Yani evren karmakarışık bir halde, her yer yağmacı kaynıyor ve yakıt kaynakları tehlike altında olabilir. Bu da Nebula gibi deneyimli bir suikastçinin neden Tony’i güvenli bir şekilde Dünya’ya bile götüremediğini açıklıyor; zira parmak şıklatmasından bile öncesinde galaksinin savaşlarla dolu ve yağmacılarla dolu bir ortam olduğunu gözlemlemiştik.
 
Peki sizler ne düşünüyorsunuz bu söylentiler hakkında? Daha fazla teori geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.
 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

kaynak:comicbook.com

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *