To Hell With Hell İncelemesi – Cehennemin En Sıkıcı Katına HoşgeldinizKıyamet…

Ve sonrasında cehenneme gideceksin. Fakat canlandırdığımız karakter olan Natasia, kötülükle dolu bir kadın olduğu için değil. Yüce Asmodius, cehennemin hükümdarı, çağırdığı için; düşmanlarının ona karşı baş kaldırmasıyla son umuda dönüşürüz. Asmodius’un son sadık çocuğu olmamızın bunda katkısı büyük. Böylece cehennemin mermi manyaklığıyla dolu katlarında maceramız başlar.


Şimdi mikrofonu yapımcıya uzatıyoruz: Enter the Gungeon ve Nuclear Throne’dan(bullet hell ve rogue-like türlerinde şahane oyunlardır)  aldıkları ilhamla oyunu geliştirdiklerini iddia ediyorlar. İki oyuna sayısız saatimi vermeme ve hala oynamama rağmen (EtG uyanmak için oynadığım bir oyundur) buna 1 saat zor dayandım. İnanın bana o iki yapımın sunduğu eğlencenin esamesi bile okunmuyor To Hell With Hell‘de.

Silah çeşitliliği √
Nispeten hızlı oynanış √
Her bitirdiğin bölüm sonrasında seçebileceğin perk’ler √
Karakter çeşitliliğine alternatif olarak taktığınız maskelerin size çeşitli yetenekler kazandırması √
Üstünüze dalga dalga gelen düşmanlar √
Bölümde bulduğunuz sandıklardan silah düşmesi √

Tamam türün kıstasları bunlar ve bunu da yerine getiriyor THWH. Fakat sadece bu özelliklerin iyi bir oyunun garantisi olmayacağının ibret-i alemi adeta. Hayatımda oynadığım, bu türlere mensup bir üyenin, en sıkıcı örneği olması da cabası.


Öncelikle aksiyonu çok tatsız, sıkıcı ve yavaş. Karakterlerin daha doğrusu maskelerin özel yetenekleri daha önce sayısız kere gördüğünüz şeyler. Aşırı derecede sıkılarak oynadığımı itiraf etmeliyim.

Bir diğer sorun ise alpha aşamasında piyasaya sürülmesiyle o kadar olmamışlık havası taşıyor ki… Bir oyun fuarında standımda yer almasını bile istemeyeceğim bir demo gibi şu anda. Gördüğüm en kötü erken erişimlerden biri olabilir.

PS : Neredeyse hiçbir şey yazmadığımın farkındayım. Uzak durmanız için sağlam nedenlerde sunamadığımı biliyorum. Lakin en azından hakkında yazabilecek miktarda oynatmayı bile başaramadı.

 

Puan : 4/10

 

Tanıtım videosu

Steam mağaza sayfası

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *