TITANS Fragmanının Animasyonu Yapıldı!Geçtiğimiz günlerde, hayranları tarafından merakla beklenilen ve DC evreninde geçen TITANS dizisinin fragmanı yayınlanmıştı. Açıkçası fragman, genç yetişkin kahramanları ve onların derdini anlatan bir çizgi roman uyarlaması olmasına rağmen oldukça karanlık ve rahatsız ediciydi .

 

Boyunlar kırılıyor, suçlular öldürülüyor; kahraman olarak nitelendirdiğimiz genç yetişkinler neredeyse suçlulardan beter davranarak orantısız bir şiddet gösteriyorlardı (Robin, Allah yarattı demeden vuruyordu!).

Hawk ve Dove olarak tanıdığımız biri anti-militarist, barışçıl ve diğeri ise savaşçı, öfkeli biri olan ikili bile orijinallerinden çok uzak gösterilmişti; zira barışçıl Dove, fragmanda pelerininin kanatları ile bacaklar kesiyor burunlar kırıyordu. “Adı üstünde yahu Dove dünya barışı simgesidir” dedik duymadılar.

Starfire gerçekten ateş atıyordu falan (Birisi sanırım hiç çizgi roman okumamış abisi). DC’nin orijinal sitesinde bile ateş gücü yok. Bu linkten de görebileceğiniz gibi güçleri: Energy absorption, Energy blasts, Flight, Combat skill yani enerji emilimi ve bunun sonucunda yaptığı enerji patlamaları. Nova patlaması bile yapabilir Starfire ve attığı ışınlar “Starbolts” olarak adlandırılmakta. Yani buradaki anahtar kelime Güneş’in enerjisi gibi nükleer görünen bir saldırı yapmıyor. Enerji ışınları atıyor. DC evreninde, fragmandaki gibi güçleri olan bir karakter zaten var, ki onun adı da Firestorm!

Beast Boy, bütçe yetersizliğinden fragmanda dönüşemiyordu falan felan. Hakikaten bu Beast Boy işi nasıl olacak çok merak ediyorum? Filmde olsa anlarım da; sınırsız hayvana dönüşebilen bir kahramanı nasıl işleyecekler? Buraya yazıyorum, sizler de not alın: yüzde yüz “güçlerini yeni keşfediyor abisi henüz bir kaç hayvana dönüşebiliyor. Aaaa şansa bak bu hayvanların çizi ve renderlaması da elimizde var onları kullanalım!” ayağına gidecekler.

Raven‘a yorum bile yok. Dabbe serilerinde gördüğümüz efektler ile 2018 yılında gerilim yaratmaya çalışıyorlar. “Bazen karanlığı hissediyorum ve bu hoşuma gidiyor” gibi 5346246246 yıllık ucuz klişe metinlerle seyirci tavlamaya çalışıyorlar.

Üstüne bir de fragmanda Robin’in Batman’e, deyim yerindeyse “giydirmesi” olayın tuzu biberi oldu.

Neyse çok yerdim… İşte bu tartışmalı fragmanın, Teen Titans ve Justice League: Unlimited animasyon dizilerinden karma sahnelerle yeni bir versiyonu oluşturuldu.

Gelin hep birlikte izleyelim:

Editör Notu: Yaw bu Batman size ne etti?

 

 

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *