The Painter’s Apprentice İncelemesi – Hayatınızdaki En Sıkıcı Platformer’a Hazır OlunKickstarter ile yapılma/yayınlanma şansı bulan oyunlarda bir sorun olduğunu düşünmeye başladım. Ya benim bahtsızlığım ya da her türlü projeye destekçi bulabilme şansını sunduğu için Kickstarter’ın büyük bir çöplüğe ev sahipliği yapıyor/yapmakta/yapacak olmasından kaynaklıdır.

Beni , görsel tarzıyla yanıltan oyunlarda 3. sıraya hak kazanan TPA oynanış ve hikaye olarak neredeyse hiçbir şey sunmuyor. Belki de ilgi çekici ya da yenilikçi demeliyim. Aslında oynadığım herhangi bir oyundan bu 2 kıstası karşılamasını bekleyecek kadar mükemmelliyetçi değilim. Öte yandan iyi oyuna hasret kaldım. Bugünlerde incelediğim oyunların arka arkaya kötü çıkmasından sonra sadece devam etmeme bir neden sunması benim için yeterli hale geldi. TPA bunu bile yapamıyor.


Sorunlar hikayesi ile başlıyor. Ustamız olan ressam hiçbir mantıklı neden sunmaksızın, büyülü fırçasıyla hayat verdiği tablolardan birisine yolluyor çırağını. “Neden?” diye sormayı bırakıp oynamaya devam ettim ama aklıma şu mimi getirdi:

Ya da “hızlandırılımış büyülü fırça kullanma kursu” diyelim

Sonrası ise son derece sıradan oynanış mekaniklerinden ibaret. Sadece ana ve ara renklere sahip düşmanlarınızı uygun rengi seçerek ( seçebilecekleriniz sadece ana renkler ) yok ederek, kazıklardan, hareket eden daire testerelerden kaçınarak ve platformdan platforma atlayarak ilerlemekten ibaret. Tamam tek bir ekstrası daha var. Renklerin solduğu tabloları silahımızın (fırçamızın) her darbesiyle tekrar renklendirebiliyoruz. Ayrıca her dünya farklı bir sanat akımının izlerini taşıyor.

Geriye kalanı mı? Neredeyse bir flash ya da cep telefonu oyununu andıran “dolu içeriğiyle” sizi saatlerce başından kaldırmayacağının garantisini veriyorum.

Son söz : TPA yerine bunu oynamanızı öneririm. Üstelik bedava. http://www.thewayoftheninja.org/nv2.html

 

Puan : 5/10

 

steam mağaza sayfası

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *