Thanos Neden Bu Kadar Bekledi? – İlginç Marvel Teorileri!

Thanos, Marvel Sinematik Evrendeki pek çok olayı manipüle ediyordu, bazıları geri tepti ve Dünya’nın En Güçlü Kahramanları‘nın oluşumunu gördük. Ama asla tam olarak cevaplanmayan bir gizem ise Thanos’un, Avengers’ın ilk filmindeki asıl planının ne olduğuydu…Bir Reddit teorisi bu soruya yanıt aramaya çalışmış:

Teoriye göre, bildiğiniz gibi Dünya, Asgard ve Thor koruması altındaydı ilk Avengers filmi sıralarında. Bu yüzden Thanos, tüm Asgard halkını en güçlü dönemlerindeyken karşısına almak istemedi. Thor film üçlemesi sırasında ise sistematik olarak Asgard’ın dış güçler tarafından ve kendi iç meseleleri tarafından çöküşünü ve hatta kelimenin tam anlamı ile yok oluşunu izlemiştik. Bunlara sebep olan olaylarda Thanos’un rolü de çok büyüktü ve böylece Asgard iyice güçten düşerek Thanos’un Tessaract ve Zaman Taşı’na olan yolu iyice açılmış oldu.

SÜRGÜN PRENS…

Sürgün edilmiş Asgard prensi Loki’ye Zihin Taşı’nı içeren Asa’yı vermesi aslında bir Asgard aile faciasına ve iç savaşına giden yolu açmaktan başka bir şeye hizmet etmemişti. Bütün bunlar yaşanırken Dünya onun için kolay bir hedefti sadece; elbette ki Avengers direnişini hiç beklemedi ancak Asa’yı kaybetmesi bile aslında bir yerde kaz gelecek yerden tavuk esirgememek oluyordu. Loki’yi, Odin ve Thor’un öldüremeyeciği biliyordu ki bu da Thor’un 2. filminde güçsüzleşen aile bağları ile Asgard’ın saldırıya uğraması ile birlikte Odin’in iyice rahatsızlanıp tekrar uykuya yatmasına neden oldu.

KREE FANATİKLERİ…

Böylece Dünya’da iyice güçsüzleşmişti ve büyük bir talihsizlikle taşların birden fazlası yine bu gezegendeydi. Asgard ise artık kolay hedef olduğundan Uzay Taşı zaten onun ellerinde gibi bir şeydi. Güç Taşı için ise Kree iç savaşını ve fanatik Ronan’ı destekledi. Ronan taşı ona getirmek yerine kendi için istedi ve Nova Prime’a saldırdı. Bu elbette ki Thanos’un daha da işine yaradı. Büyük bir savunma örneği göstermesine rağmen savaştan yıpranmış Nova Corps’tan taşı almak yine Thanos için kolay oldu.

Böylece Thanos, sadece taşları alıp evreni değiştirmedi; taşları toplarken dahi evrendeki bütün dengeleri istediği gibi manipüle ederek yerinden oynatmış oldu. Bu da onu Marvel evrenindeki açık ara en büyük, en acımasız ve dirayetli düşmanlardan biri yapmakta.

MARVEL DOĞRULUYOR…

Kevin Feige’de bu teoriyi doğrular nitelikte konuşmakta:

“Thanos,  Sonsuzluk Taşlarını alma arzusuyla gölgelerde gizleniyordu, bu diğer filmlerimizde büyük rol oynadı. Tesseract’ı Uzay Taşı olarak tanıttık; Loki’nin asasından çıkan ve daha sonra Vision’ın alnına giren Akıl Taşı; ve  Doktor Strange’in giydiği Agamotto’nun Gözü bir Sonsuzluk Taşının ta kendisiydi yani Zaman Taşı: ve elbette, Muhafızlar Güç Taşını ele aldılar.”

“Böylece, her filme yerleştirdiğimiz bu hikaye anlatım cihazları önemli roller oynamaya devam edecek ve bir araya gelecektir. Bunu altı senedir uyguluyoruz. Bu, sinematik olarak karşılığını almayı bekleyerek yapılmış çok uzun bir ipucu verme süreci. Thanos,  filmlerimizdeki en büyük kötü adam olmalı.”

Filmlerin yönetmeni Russo Kardeşler ise Thanos’un bu inanılmaz uzun süren ve giriftli planlarını gerçekleştirip bitirdikten sonra inzivaya çekilmesini şöyle yorumluyorlar:

“Yapmak amacı ile yola çıktığı her şeyi başardı Thanos. O artık tamam. Bitirdi. Ve emekli oldu.”

Bu yazımızın da sonuna geldik. Thanos hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

kaynak: comicbook.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *