Spinnortality İncelemesi – Dünya Dönüyor Sen Ne Dersen Deİlluminatiyi ya da reptilian ları unutun. Alternatif bir gelecekte Dünya üzerinde erk ve söz sahibi olanların çok uluslu şirketlerin arkasındaki isimlerin olduğu distopik gelecek tasvirine hoşgeldiniz! Ne kadar güç sahibi olurlarsa olsunlar ölümlü hayat onların da yenilemez tek rakipleri konumunda. Bu yüzden de sizin kapınızı çalıyorlar. “Sendeki potansiyeli gördük ve çarçur edilmesine seyirci kalamazdık” minvalindeki hoş geldin partisinden sonra şirketimizin koltuğuna kuruluyoruz.


Sıra tabanlı işleyen sim ya da stratejimizde çeşitli ürünleri piyasaya sürüyoruz. O ülke de faaliyet gösterdiğimiz piyasada tekel olup lobicilik ve iktidar partisine “bağış” yardmıyla nüfuzumuzu arttırmaya ilerleyen safhalarda  ülke yönetiminde söz sahibi olmaya çalışıyoruz. Sonra gelsin yasaların bükülebilirliği ve anayasayı istediğimiz şekilde şekillendirmek. Bu kadar karışık gözüktüğüne bakmayın herşey olabildiğinde sadeleştirilmiş vaziyette.


Hemen hemen herşeyin neredeyse tek bir ekranda gerçekleştiği Spinnortality da bundan hiç rahatsızlık duymadım nedense. Müziklerin 2 ya da 3 parçadan oluşması diğer bir can sıkıcı yanı gibi gözükebilir ama dediğim gibi beni rahatsız etmedi. Yeni nesil  grafiklerin şatafatlı yapısının bağımlıları ise oyunu es geçebilir. Geriye kalanlarla ise oyunu konuşmaya devam edebiliriz.


Ülkelerin yasalarının sıkılığı geliştirdiğimiz ürünün piyasa sürülmesinde ve kar elde edebilmemizde karşımıza çıkan yegane unsurlar değil tabi ki. Ürünün popüler olmasında tüketici zevkleri ve toplumsal yapının evrildiği yönde büyük bir önem taşıyor. İktidar partisinin toplumsal yapıyı ne yöne sürüklediği ise uğraşmanız gerekenler arasında. Ürünün piyasadaki yaşı ise ayrı bir problem. Oyun incelemsinden ziyade bir ekonomi yazısına dönüşmüş gibi duruyor ama bunlar oyunu anlatabilmem için gerekli.

Aslında herşey nihai hedefinizi gölgelemek ve kaynak yaratabilmek için bir praravan. Nihai amacınız ölümsüzlüğün ya da en azından bilinç transferinin keşfedilmesi ve Dünya ise bunun keşfi için kullandığınız oyun alanınız. Sizi tutan “büyükbaşlardan” birisi öldüğünde ise oyun bitiveriyor tabi ki.

Puan : 7/10

Steam mağaza sayfası

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *