SHAZAM ve The Flash Filminden Son Haberler Geldi!

Justice League filminde The Flash rolünde gördüğümüz ünlü oyuncu Ezra Miller (Fantastik Canavarlar: Grindelwald’in Suçlari, Justice League: Adalet Birligi, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?, Kevin Hakkinda Konusmaliyiz), geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada yapımına halen devam edilen The Flash filmi için yönetmenler John Francis Daley ve Jonathan Goldstein ile görüştüğünü açıkladı.

 

 

Çeşitli dizi uyarlamaları olan ve beğenilerek izlenen The Flash karakterine kendince, güzel bir yorum getirmişti Ezra Miller. Bahsi geçen bu filmin ise The Flashpoint Paradox evreninde geçeceği tahmin ediliyor. Bilmeyenler için bu evren; Flash’in Speed Force içinde geçmişe dönerek, uzun zamandır ölümüne üzüldüğü annesini kurtarması ile başlayan distopik bir evren.

Flash’in kahraman olmasına motivasyon sağlayan annesinin ölümü ortadan kalkınca Flash hiç varolmamış, Adalet Takımı kurulmamış, evren farklı yöne savrulmuş olacaktır. Bu alternatif gerçeklikte ise olan biten her şeyi hatırlayan ise gerçekliği değiştiren kişi olan Barry Allen’dır. Açıkçası bu evrende beni en çok heyecanlandıran – eminim herkes gibi- Bruce Wayne’in yerine babası Thomas Wayne’in acımasız, gaddar bir Batman olması. Umarız bunu işlerler ve o acıklı babadan oğula mektup kısmını da görürüz. Ağlayacağıma söz veriyorum ve DC evreninin yerini zihnimde düştüğü yerden kaldırabilirim.

 

 

Filmin yönetmenleri aynı zamanda da Spider-Man: Homecoming filminin de senaristleri. Gençlik filmlerinden iyi anlayan bir kadro ile çalışılması oldukça ümit vaadediyor. Açıklanan başka haberlere göre ise bu proje, DC evrenindeki filmler arasında en önem verdiklerinden biri. Justice League olaylarının devamında geçeceği de söyleniyor. Yani tek başına bir orijin hikayesi izlemek yerine ana evrenle de oldukça bağlantığı bir macera izleyeceğiz gibi duruyor. Bu bir hype da olabilir ya da gerçekten harika işlenecek bir evren de izlettirebilirler. Bekleyip göreceğiz.

Sırada SHAZAM! var… Okumaya devam…


Shazam!
filminden de haberler gelmeye devam ediyor. Las Vegas’ta yapılan özel bir etkinlikte hayranlar ilk kez Zachary Levi’yi kostüm içinde gördüler ve filme dair ciddi bilgiler edindiler. Filmin tonunun, Big ve Superman filmleri arasında olacağı belirtiliyor ki bu bence da harika bir ton aralığı.

Big filmi, 80’li yıllara ait ve başrollerinde Tom Hanks’in oynadığı bir film. Filmde küçük bir çocuğun dileği gerçek olur ve bir sabah yetişkin bir birey olarak uyanır. Kimse ona inanmaz ve o da evden kaçarak, bir yetişkin gibi sorumluluklar alıp iş bulur. Büyüklerin dünyasının nasıl döndüğünden haberi yoktur ve koca kentte yapayalnızdır.

80’li yıllaın o mizahını, duygusallığını; aniden büyüyen bir çocuğun yaşadığı korkuyu ve yalnızlığı anlatan ve herkesin izlemesi gereken süper bir filmdi Big. Shazam! filmi ile bunun arasında paralellikler kurmak çok zekice ve adeta nokta atışı olmuş diyebilirim. Yapımcılar zekice davranmışlar çünkü bilindiği gibi Billy Batson yani Shazam aslında sihirli güçler ile ideal insan formu kazanan küçük bir çocuk sadece.

Benzettikleri bir diğer film olan Superman ise sanırım 70’lerdeki Christopher Reeve’in oynadığı film. Onun da çok tatlı, naif bir havası vardı ve Dünya’yı yerinden kıpırdatacak güçte olsa bile halen sabırlı, duygusal olabilen bir kahraman betimlenmişti ekranda. Böyle şeyleri görmeyi açıkçası özledim ve güzel işlenirse DC evrenini sırtlayan çalışmalardan biri olabilir belki de…

 

 

Kaynak: comicbook.com

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *