Knights of Light Kickstarter DuyurusuKnights of Light, anlatımın tarihi gerçeklikle kurgunun harmanlığı açık bir dünya bir aksiyon oyunu.

Oyun vaat ettiği oynanış süresinin 60 saat (ana ve yan görevler) ve ardından iki genişleme paketiyle daha da uzayacağı planlanmaktadır. İlk genişleme, başka bir tarihsel figürün ve savaş içerisindeki rolünün hikayesini kapsayacaktır. İkinci genişleme, savaşın çözülmesinden sonra meydana gelen tarihsel bir süreci kapsayacaktır.

Hedeflenen platformlar (PC / PlayStation / Xbox), kickstater da hedeflenen miktara ulaştığı takdirde göz önünde bulundurulan diğer platformlara sahiptir. Ancak ilk çıkışı yapılan platform PC olacak. Konsol versiyonlarının piyasaya sürülmesi, PC sürümüyle hedeflenen ticari başarıya ulaşmasıyla mümkün olacaktır

Oyunun ana dili Arapça olacak ve (İngilizce / Fransızca / İspanyolca / Portekizce / Almanca / Rusça / Türkçe / Endonezyaca) dahil olmak üzere birçok dile tercüme edilecektir.


İlk oyun, MS 636’da Sasani imparatorluğu ve İslam Hilafeti arasındaki Kadisiye savaşına odaklanır. Irak topraklarında büyük bir savaş meydana gelmiştir.

Hikaye savaşın yanı sıra farklı perspektiflere sahip karakterlerin çatışmalarını içerecek.

Ana karakter hem müttefiklerinden hem de düşmanlarıyla olan etkileşiminin sonucunda derin karakter gelişiminin yanı sıra ahlaki kararlar almaya zorlanacak

Ana savaş, oyunun kalbini oluşturmayacak. Bunun yerine kampanyanın zaman çizelgesinin bir parçası olacak. Ve hatta yan hikayeler, o zamanlar varolan yerel topluluklara ve kabilelere dayanacak. Her fraksiyonun, ihtilaftan önce ve sonra ittifakları ve anlaşmazlıklarıyla dinamik bir oynanış oluşturulmaya çalışılacak.

Tarihsel bir hikaye olmasına rağmen, bazı fantezi unsurları tanıtacağız. Bu oyuncu için çeşitlilik ve daha fazla keyif katacak. Ancak burada ana hikayeden ayırt edilmesini sağlamak için yan görevlere dayanacak. Ancak eğer herhangi bir oyuncu kendi oynayışında tarihsel gerçekçiliğe sadık kalmayı isterse, öyküde bu yolu kolayca oynamayı seçebilir.

Ortadoğu fantazyası ve kültürü nadiren oyunlarda tanıtıldı. Bu yüzden oyunun sunacağı deneyim çok özgün ve farklı olacak.

Oyun yazarımız, tarihin en ufak detaylarına çok takıntılı. Uzmanlık alanı orta çağlardaki askeri çatışmalar. Bu oyunun üzerinde titizlikle çalıştığımızı gösteren işaretlerden sadece biri

Daha otantik referanslar sunmak için, Toronto’lu bir akademik tarih profesörünün danışmanlığıyla, yazarımızla tarihi tarihsel doğruluğu gözden geçirmek ve doğrulamak için işbirliği yapacaklar


KoL, yedinci yüzyılda 400 kilometre büyüklüğünde Irak topraklarını temsil eden açık dünya oyunudur.

Irak’ın bir çöl olarak olduğu genel kanıya rağmen, çeşitli arazilerle dolu çok çeşitli bir bölgedir. Bu dünya, yedinci yüzyılda mevcut olan tüm tarihi mekanları ve gerçek yeryüzü koşullarını içerecektir.

Güzel manzaranın yanı sıra, KOL çeşitli tarihi yapılar ve mimari ile zengin olacak. O dönemde Irak, son Pers İmparatorluğu olan Sasani İmparatorluğu tarafından yönetildi. Sasani sanatı ve mimarisi, hem Süryani hem de Sümer kültürlerinden miras kalan çok eşsiz bir yapıya sahiptir.

Oyunu oynamak basit ama büyük bir savaş tarzı çeşitliliğine sahip olacak. Dört düğmeye atanan, envanterinizde dört silah yuvasına sahip olacaksınız. Sonuç, her silah saldırısı arasında serbest geçişe sahip, birbirlerine eklenen kombolarla dolu dövüş yapısı olacaktır.

Her silahın çeşitli düşman birimlerine karşı artıları ve eksileri olacaktır. Dört temel eylem (saldırı / karşı saldırı / blok / dodge) mevcut olacak ancak bunların kullanılabilmesi sizin seviyenize ve düşman birim tipine bağlı olacaktır. Her silahın farklı execution combo’ları ve takedown’ları sağlayacak farklı birer beceri ağacına sahip olacaktır.

Oyundaki her rolün farklı karakteri olarak, bir sonraki seviyeye yükseltmek için bir experience barı olacaktır. Temel karakter stat’ları(sağlık / güç / doğruluk / savunma) yükseltilebilecektir.

Yan görevler, oyunccunun seçimleriyle ana hikayeyi şekillendirecektir.

Bazı ana olayları etkileyebilecek olan çeşitli kabileler ve gruplar sizden bağımsız olarak birbirleriyle etkileşime girecektir.

Malzeme toplama yoluyla upgrade ve crafting sistemi mevcut olacaktır. Ancak bu özellik, finansman hedeflerine göre sınırlandırılacaktır.

 

Kickstarter sayfası

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *