James Gunn Kovulmuştu! – Zoe Saldana ve Chris Pratt’ten İlk AçıklamalarGeçtiğimiz günlerde, Guardians of the Galaxy film serisinin başarılı yönetmeni James Gunn, yıllar boyunca süregeldiği farkedilen saldırgan tweetleri ortaya çıkıp kamuya mal olunca dikkatleri üzerine çekmiş; birlikte çalıştığı Disney firması ile yolları ayrılmış; tabiri caiz ise kovulmuştu.

Bütün bu yaşananlardan sonra, şimdiden süperkahraman filmleri arasında yerini sağlamlartırmış olan Guardians of the Galaxy filminin oyuncularının ve ekibinin bu olay karşısında nasıl bir tavır takınacakları merak edilmekteydi. Ünlü oyuncular Zoe Saldana (Avatar, Star Trek) ve Chris Pratt (Parks and Recreations, Jurassic World) sessizlikleri bozarak olayla ilgili ilk tweetlerini attılar.

 

“Yalan söylemeyeceğim zor bir haftasonu yaşadım. Olayları sindirebilmek ve düşünmeden konuşmamak için kendimi bir süre kapatıyorum. GOTG film ailesinin her bireyini sevdiğimi bilmenizi istiyorum. Her zaman da seveceğim.”

Evet, tweetten de anlaşıldığı gibi Saldana kesin bir görüş belirtmeden önce birazcık daha yaşananları takip ederek daha sağlam bir açıklama ile dönebileceğini sezdirmiş durumda. Suçlamaların boyutuna göre güçlü bir tavır alacağını şahsen düşünmekteyim. Kendisi güçlü bir oyuncu olmadan önce güçlü bir kadın olarak duruşunu çeşitli mecralarda belli eden birisi.

Chris Pratt’in tweet’ine bir göz atalım:

 

“Şunu bilin benim sevgili kardeşlerim! Her insan dinlerken hızlı, konuşurken ve öfkelenirken ise yavaş olsun!” JAMES 1:19

 

Göründüğü üzere Chris Pratt ise İncil’den bir alıntı ile cevap vermiş. Pratt’in inançları kuvvetli bir Hristiyan olduğu bilinmekte. İki oyuncunun tweetleri de birbirine paralellik göstermekte, ikisi de sağlam adımlar atmayı hedefliyorlar. Hollywood’da yaşanan taciz davalarından sonra artık herkes yoğurdu üfleyerek yiyor çünkü bu işler gerçekten büyürse hukuksal büyük sorunlara yol açabilecek kapasitede. Nefret suçu ve taciz’in cezaları oldukça ağır ve kariyerleri de söz konusu olabilir herhangi bir yanlış açıklamada.

Bunu bir yana bırakırsak. 2 filmdir Gunn’ın çizdiği rotada ve eğlence anlayışında ilerleyen GOTG film serisinin akıbeti ise belirsiz. Daha da ötesi; bilindiği üzere yeni Yondu karakteri James Gunn’ın kardeşi Sean Gunn tarafından canlandırılmakta. Bu olaylardan sonra eğer ciddi bağlayan bir sözleşmesi yoksa onun da stüdyoda kalacağını sanmıyorum. Bu bizi sonraki filmlerde mantıksız ve gereksiz bir oyuncu değişimine götürebilir. Şahsen yeni Yondu’yu da çok sevmiş ve eğlenceli bulmuştum son filmde.

 

 

Kaynak: comicbook.com

 

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *