GELİYOR, SABIRLI OLUN!

Bu hafta, biz geek’ler için baya baya dolu geçti. Marvel, ünlü dergi Entertainment Weekly’nin katkılarıyla 23 karakterin bulunduğu Infinity War’la ilgili fotoğraflar yayınladı ve epey bi’ hype arttırdı. Sadece foto’lar değil, filmle ilgili ayrıntılarıda öğrendik. Karakterlerin yıllar sonra ilk buluşmalarından tutun, Thanos’la ilgili müthiş detaylara kadar. Hatta en ağız sulandıran şeylerinden biri de tabiî ki yayınladıkları yeni stillerdi. Thanos’un Avengers’a bir ay fırlatması, evet, yanlış duymadınız Thanos gerçekten de Avengers’a bir ay fırlatıyor, bu konular geçtiğimiz günler de sosyal medya’da çok konuşuldu ve inanın ben dahil herkese Infinity War’un gerçekten de bir sinema olayı olacağına inandırdı.


Ama bunların tümü olurken her şey sadece “fotoğraflardan” ibaretti. Evet, Marvel  gerçekten müthiş fotolar yayınladı. Müthiş ayrıntılar verdi ama daha bunları fragman olarak vermedi. Filme yaklaşık 46 gün var ve günler azalıyor.

Spider-Man’li, hepimizi  Civil War’a tamamen hazırlayan yine Russo bro’ların yönettiği Captain America: Civil War’un ikinci fragmanın üzerinden de iki yıl geçti. İnanılması güç ama evet tam iki yıl geçti şahsen ben bile fragman da en son sahne de Mahallemizin dostu Spider-Man’i görünce gözyaşlarımı tutamamıştım. İşte Marvel’ın böyle bir şey yapması için, tekrar ve daha iyi bir şekilde sunması için artık son bir fragmana ihtiyacımız var. Twitter üzerinden bir hayran  Marvel’ın yine üst adamlarından Louis D’esposito’ya “Eğer fragmanı  vermesseniz üzerinize ay fırlatacağım.” dedi.  D’esposito da esprili bir şekilde ve Marvel’ın son dönemlerinde ikonikleşen bir benzetmesiyle

“Sabırlı ol. Geliyor. Lütfen üzerimize ay fırlatma.” Diyerek artık yaklaştığını bize söyledi.

Tahminimce fragman bu hafta içi büyük ihtimal gelir. Vizyon posteriyle beraber.

Artık son günlere giriyoruz ve çoğu geek için bir hayal noktası, bir sinema olayı ve belli başlı şeylerin sonu ve baştan aşağı emek ve üstün deneyim sahibi bir çizgi roman uyarlaması olacak INFINITY WAR, 27 Nisan’da tüm dünyayla aynı zaman da bütün sinemalarda…

Kağan Deniz Ünal

Kişiliğini ve hala hayatta olmasını Marvel'a, Rock müziğine, 70'ler ve 80'lere ve en çokta sevgiye bağlı olduğunu düşünen bir solist/gitarist özentisi. Yazar olarak ilk adımları, bu alanda kendini geliştirmek ve dünyaya barış getirmek için ant içti.