GeekYapar Ekibinden Yerinde Bir Davranış – Teşekkür ediyoruz…

Merhaba arkadaşlar, her zamanki gibi geek kültürünü ve gündemini yakından takip etmeye devam ediyoruz.

Hatırlarsanız eğer geçen haftaki videolarında GeekYapar ekibi, gittikleri bir organizasyonu bambaşka bir organizasyon sanarak üzerine ufak da olsa rahatsız edici ifadelerle ve eksik bilgilerle yorumlar yapmışlardı. Biz de bunu bir eleştiri yazımızda kaleme almıştık. Aşağıdaki bağlantıdan okuyabilirsiniz:

 

GİTTİĞİ ETKİNLİĞİN NE OLDUĞUNU BİLMEYEN BİR PLATFORMA ELEŞTİRİ

 

Bahsi geçen platform ise son yayınladıkları video içerisinde yanlış anlamaya mahal verdikleri ve böyle bir karışıklık yaşadıkları ve yanlış anlaşılabilecek başka ifadeler kullandıkları için özür dilediler. Kendilerine bu olgunluktan ve eleştirileri dikkate almalarından dolayı teşekkür ediyoruz. Çalışmalarında başarılar diliyoruz. İşte söz konusu video:

 

 

Öncelikle şunu söylemem gerek, tüm samimiyetimizle inanabilirsiniz ki bizim amacımız; Dünya’nın diğer ülkelerindeki platformlar gibi eleştirebilmek ve eleştiri alabilmek. Düzgün işleyen , demokratik sistemler de bunu gerektirir. Bu yazıyı yazmanın amacı, “GeekYapar popüler, biz de sataşalım!” değildi asla, tıpkı bazı platformlarda ifade edildiği gibi.

Hatta başka bir organımızdan anlamışız videoyu, hakaretler oraya kadar vardı. Fanatikliğin lüzumu yok bizce…

GeekYapar’ı, 1 seviyesinde seviyor olabilirsiniz, ya da 10000; hatta onlara tapıyor da olabilirsiniz. Şahsen benim de beğendiğim eğlendiğim videoları var. Olay o değil şu anda. Olay budur:

Sizin, bir şeyi sevdiğiniz aşamaya eşit derecede bambaşka birinin o içerikten rahatsız olma hakkı da var. 

Bizler de önce kendimiz bazı noktaları hoş bulmayarak, sonra başkaları adına düşünerek o yazımızı kaleme almıştık.  Biz liberal düşünen, her şeyi konuşmaya açık, kendi kültürümüzde bulunanların tanıtımına ve ifade edilmelerine özen gösteren bir topluluğuz. Haklı olarak da kendimizi ifade etmiştik.

Bu asla bir kavga değildi yazımızda da bahsediyoruz zaten sevgili okurcuklar. Bu tür sorunlar oluştukça, açık yüreklilikle tartışmaya, incelemeye ve eleştirmeye her zaman da hazır olacağız. Ancak haklıya hakkını da vereceğiz tabi ki adaletli bir şekilde.

Uzun lafın kısası, yazımızda talebimiz, söz konusu platformun gittikleri organizasyondan bu karışıklık için; ve kendi kitlelerinden bazı ifadeleri için özür dilemeleriydi. E bu da olmuş durumda zaten ki eleştirimiz de onların iyiliğineydi. Bir platform eleştirileri dikkate aldıkça büyür ilerler. Yani böylece zaten konu kapanmış oldu.

Kendilerine tekrar bu olgun ve anlayışlı hareketleri için teşekkür ederiz.

 

 

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *