Earthfall İncelemesi – Left for Dead 2’nin Boşluğunu Doldurabilecek Mi?Bu oyuna karşı karışık hisler besliyorum. Türün gereklerini layığıyla yerine getirmesine rağmen ağızda buruk bir tat bırakıyor. Ayrıca anlamını veremediğim bir ruhsuzluk mevcut. Neyse yine de biraz daha derinlemesine bakalım.


Klasik bir uzaylı istilası sonrasında hayatta kalma çabasını işliyor Earthfall. Yine dört kafadar kah başkalarının yardımına koşarak kah kendilerini yeraltı sığınaklarına atarak istilaya dur diyemeseler bile uzaylıları gerilla taktikleriyle yıpratmayı hedefliyorlar. İşte bu noktada bazı yeni fikirler ortaya çıkıyor. Bir sığınağın/evin jeneratörlerini aktif hale getirdiğinizde 3D yazıcılardan silah üretebiliyorsunuz. Ayrıca giriş noktalarını ya da korumaya çalıştığınız binada açılmış gedikleri (bakkallardakine benzer) taşınabilir metal kepenklerle biraz olsun sağlamlaştırabiliyoruz.


Görseller merakınızı cezbetti değil mi? Aksiyonun eğlenceli ve oyunun kalbur üstü olmasına rağmen EF reklam/tanıtım ve fiyatlandırma politikalarına kurban gitti ne yazık ki. Aktif olarak oynayan oyuncu sayısının azlığı ve steam de download region‘ı Londra yapabildiğinizde tek tük oyuncuyla karşılaşıyorsunuz. İşte bu gibi nedenlerden dolayı ne yazık ki ölü doğan bir bebek EF.


EF gelecekteki planları arasında seçilebilen karakterlere getirilecek olan özelleştirmeler, yeni harita ve silahlar sözü veriliyor. Umarım şu an ki ellerindeki oyuncu sayısı tutmayı başarabilirler. Eğer ileri ki zamanlarda popülerliğini arttırmayı başarırsa (hali hazırdaki hali gayet doyurucuyken) oyunun ömrünün uzayacağını düşünüyorum.

50 tl’lik fiyatı gözünüzü korkutmuyorsa alınız efenim. Alırken arkadaşlarınızı unutmayın :v

 

Puan : 7 / 10

 

Steam mağaza sayfası

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *