Destiny 2 : Forsaken İncelemesi ( 2. Bölüm )Bir Önceki Yazımız:

Destiny 2 : Forsaken İncelemesi ( 1. Bölüm )

Öncelikli olarak bu yeni genişleme paketine karşı karışık hisler beslediğimi söylemeliyim. Guardian‘ların özüne tamamen aykırı bir intikam alma hikayesini konu almasının yanında Ghost‘unuzun sizi Dexter dizisivari sorgulamalara sürekli sürüklemesi ama bir yandan intikam ateşiyle dolu olup Cayde-6 hesabını görmeden durmayacağımızın sık sık tekrarlanması konu bakımından pek ilgimi çekmedi. Hatta Tangled Shore adı verilen bölgenin yeni hükümdarlarını ve aynı zamanda Cayde-6’in katillerini bulmak için Spider adı verilen bir kötüyle işbirliği yapmamız Destiny 2’nin ruhuna tamamen aykırı geldi ( en azından bana ).


Öte yandan silah geliştirmeleri için hayati malzemelerin değiş tokuşunu yapmamıza ( gecikmeli de olsa ) fırsat verdiği için fena bir karakter sayılmayabilir. Glimmer adı verilen para biriminin artık daha fazla işe yarar hale gelmesi ise ayrı bir artı. Fakat sanırım forsaken ile master core satın alınabilmeye başlamamız sanki yapımcıların oyunu “adam etme”yi ağırdan aldığını gösteriyor gibi.

Fakat ( evet burada büyük bir fakat giriyor ) lawful good olarak gördüğüm guardian’ların kendi özüne ya da prensiplerine aykırı olarak “düşmanımın düşmanı dostumdur” düsturuna çok kolayca adapte olmasını hala sindirebilmiş değilim. Hele ana antagonist’e ulaşmak için onun “baron”larını teker teker avlayıp , onu güçsüz bırakmaya çalışmamız sanki Destiny 2’nin, Taken adlı filmin, bir modunu oynuyormuş hissi yarattı ve bundan kurtulamadım.


Kabul etmeliyim ki boss ( ya da baron ) kapışmaları zevkli. Burada Shadow of Mordor havası sezinlenmedim de değil. Hani sizinle yaptıkları abartılı ve kışkırtıcı konuşmalardan bahsediyorum.

Grafikler konusunda ise başarısını devam ettiriyor. Zaten D2 ilk çıktığından itibaren renk kombinasyonlarının uyumuna ve yarattığı gezegenlerin tematik yapısına bayılıyorum. Sadece PvP söz konusu olduğunda 12 karakterin yeteneklerinin yarattığı renk cümbüşü ortalığı kolayca kaotik bir hale sokabiliyor.

Grafikler söz konusu olduğunda Bungie’i takdir etmekten başka birşey gelmiyor elimden

Şimdi gelelim eksilerine ; Farming’in miktarının katlanarak arttığını söylemeliyim ve neredeyse Forsaken çıktığı andan itibaren günde en az 2-3 saat oynamama rağmen , en baştan başladığımı eklemeliyim , şu anda 523 power’a sahip level 50’lik karakterim nightfall görevlerine gidememekte ve çıktığı söylenen son boss’un 590 ( evet yazıyla beş yüz doksan ) power istemesinden dolayı onu görebileceğimden bile emin değilim.

En azından görev çeşitliliği konusunda olmasa bile sürekli yeni etkinlikler ve belirli modlara yeni haritalar ekleyerek oyunun dinamizmini ayakta tutmaya çalışıyorlar. Sadece aynı şeyi tekrar,tekrar ve tekrar yaptığınız hissi sanki bunu baltalıyor gibi.

Sonuç olarak indirimi beklemenizi tavsiye ediyorum. Madalyonun öteki yüzünde ise indirime girene kadar forsaken’ın bütün nimetlerinden faydalanan oyuncular etrafta o zaman cirit atacağından sizi farming’le dolu uykusuz geceler bekleyebilir.

Puan : 7/10

https://www.destinythegame.com/forsaken

Alternatif bir yorum :

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Can Berk Angı

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *