Çok Farklı Bir Infinity War, Spider-Man Teorisi!Mahallemizin tatlı örümcük adamı Peter Parker (SPOILER!) Marvel Sinematik Evreni’nin en son filmi olan The Avengers: Infinity War filminde, maalesef ki evrenin şanssız yüzde ellisi içinde kalmış ve küle dönüşmüştü. Şu günlerde de bilindiği üzere Spider-Man: Far From Home filminden set fotografları gelmeye devam etmekte.

E peki bu çocuk yok olmadı mı? Nasıl film serisi devam edebiliyor? Bu “eee nasıl olsa dirilecek yaa!” anlamına mı geliyor?

Bu noktada bu harika teori ile başbaşa bırakıyorum sizleri…

Teoriye göre iki yol var:

1- Spider-Man: Far From Home filmi The Avengers: Infinity War filminin hemen öncesinde geçiyor. Böylece okul otobüsünde gördüğümüz Peter Parker açıklanmış oluyor. Evet, Peter okul otobüsü ile büyük ihtimalle Londra’dan okul gezisinden dönmekte. Belki de Havaalanından geliyorlar. Hatırlarsanız Homecoming filmi de Civil War sırasında başlamış, hatta Spider-Man savaş sırasında telefonu ile farklı açılardan video bile çekmekteydi. Yani eş zamanlı kurgu küçük örümceğimizin filmleri için alışılmadık bir olay değil.

Bu film setinde görülen Maria Hill rolündeki Cobie Smulders ve Nick Fury rolündeki Samuel L. Jackson’ı da açıklamakta. Yani onalr da henüz yok olmadılar. Infinity War sonunda onlar da yeni dönmüş durumdalar.

Ayrıca Şunu da hesaba katmak gerek ki Marvel, Spider-Man’in dönüşünü bu kadar kolay yapmak istemeyecektir. Daha önümüzde 2. bir sonsuzluk savaşı var. Neler olacak? hangi karakterlere veda edeceğiz? Bunlar büyük soru işaretleri ve biliyoruz ki filmin yönetmenleri Russo Biraderler ters köşe olayında bizden hep beş adım öndeler. Bu şekilde bakınca Spider-Man: Far From Home filminin Sonsuzluk Savaşı öncesini anlatması olası duruyor.

2- Belki de öncesi sonrası gibi bir süpriz yok. Ancak alternatif evren var!

Bu teoriye göre de Peter, okul arkadaşları ile birlikte Avrupa turuna çıkmak için havaalanı yolunda! Yani olaylar öncesinde değil, eş zamanlı gerçekleşmek üzereler. Ancak burada bir püf nokta var!

Peter, Infinity War filminde arkadaşlarına yardım etmek için otobüsten ayrılıyor. Sonsuzluk Savaşı2nın ikinci filminde olası bir zaman sıfırlanması olmalı ki Peter otobüsten hiç inmeden güvenli bir şekilde macerasına çıkabilmeli. Mantıksız mı geldi?

Teoriyi güçlendiren unsurlar şunlar: Ant-Man sayesinde elde ettiğimiz, Quantum Düzlemini kullanaak yapılacak olan olası zaman ve ya alternatif gerçeklik yolculukları ve Peter’ın filmde “I should’ve stayed on the bus.” yani “Otobüste kalmalıydım!” demesi. Yapmış olacağı tek bir seçim aslında Peter’ı savaş dışına, güvenli alana itmekte böylece Tony’nin en büyük kederlerinden biri olmaktansa bu işe hiç karışmadan yolculuğuna çıkmış olacak. Ayrıca Spider-Man’in Marvel Evreni’nde Phase 4’ü başlatacak film olacağı Kevin Feige tarafından açıklanmış durumda. Yeni bir aşama başlatan filmler, deneyimlediğimiz kadarı ile en farklı ve güzelleri olmuşlardı.

Sonuç olarak, bu teorilere göre Peter Parker ya sonsuzluk Savaşı’nın ikinci filminde dirilecek ve aslında anlayacağız ki Far From Home olaylar sonrasında geçiyor; ya da ölü kalacak ve Infinity War öncesindeki kendi filminde, Thanos’tan kurtarılmış alternatif bir zaman diliminde hiç bir şey olmamış gibi Londra’ya gidecek.

Siz ne düşünüyorsunuz?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *