“CIVIL WAR” Filminin “AVENGERS: INFINITY WAR” Filmine Ciddi Etkileri Olacak!

 

Thanos, tartışmasız bir şekilde, Infinity War filminin odak noktası olacak orası kesin ancak Captain America: Civil War filminde yaşanan olayların kenara itileceğini de düşünmeyin.

Bu film çok sevdiğimiz Yenilmezleri ortadan ikiye bölmüştü.  Infinity War yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely,  yakın zamanda yaptıkları bir açıklamada, Civil War filminin bu gelecek yeni filmi ve  karakterlerini ne kadar etkilediğini anlattı. Markus:

“Bu, elimizde patlasın istediğimiz bir olay değil” dedi.

“‘Haydi yeniden bir araya gelelim, çünkü daha da kötü bir adam var. Her şey yolunda, sıkıntı yok!’ diyerek Civil War filmine değer vermemezlik yapmadık. Bunun yerine hikayeyi uzun yoldan işledik ki karakterlerde kurduğumuz gerginlikler ve alınganlıklara gereken değeri verebilelim.”

McFeely ise, “Thanos’u halletmek için hazır değiller” dedi. Hemen arkasından Markus, “Evet. Hazır değiller ve bunu filmde görüyoruz.” diye ekledi.

Bu film, aynı zamanda, yan yana gelmesini beklemediğiniz alakasız karakterleri de bir araya getirecek ve bir yerde konuyu eğlenceli kılan da bu zaten.

“Bir Joe Russo terimi olan, ‘garip birliktelik’ terimi hakkında çok kafa yorduk. İki karakteri bir araya koyduğunuzda, normal sıradan durumda bile bu yaşanabilir, ama bu karakterleri zaten tanıdığımızdan dolayı ve artık geliştiklerinden dolayı biz de onları birbirleri ile sürtüştürdük. Böylece, senaryo yazımında hep karakterlerin sürtüşmesinden doğan ‘zevk’ faktörü üzerinde durduk. Bu ve aynı zamanda ‘korku’  faktörü. Hem de çok fazla korku!”

Markus ve McFeely, Infinity War filmi boyunca kendisini ilginç şekillerde sunacak olan Civil War olaylarının tamamen farkında.

Markus, “Ve ayrıca… İç Savaş’tan yeni çıktık” dedi. “Kış Askeri olayı yeni yaşandı. Thanos’un durumuna ek olarak hala bir çok arka plandan daha bahsedilmesi gerekiyor. Sette Sebastian Stan’e gidip dediğim gibi; ‘Bucky’yi Herhangi biriyle bir odaya koyarsan herkes ‘Eyvah! O bir manyak’ diyecektir. Natashayı bile sayabildiğim kadarıyla iki kere  vurmuştu, bu yüzden aralarında yaşananlar gerçekten ilginç olacak.”

 

Kaynak: http://comicbook.com

Abdullah Derin

GEEK