BRANIAC, DC FİLM EVRENİNE DAHİL OLABİLİR!

Justice League filminde oynadığı Cyborg rolü ile eleştirmenlerin çoğundan artı puan toplayan genç oyuncu Ray Fisher, Wizard World Philadelphia‘daki bir panelde DC evreninde görmek ve kapışmak istediği en büyük baş düşman hakkında fikirlerini dile getirdi.

 

 

Ünlü oyuncu, can verdiği Cyborg karakterinin, DC evreninin en korkulan karakterlerinden biri olan Braniac ile mücadele etmesini görmeyi çok istediğini belirtti. Normalde Superman‘in düşmanı olan bu karakteri, ondan çalarak kendi filmine dahil etmek istediğini kaydetti.

Fisher, daha önce tekrar Cyborg olarak ekranda gözükeceği filmi bildiğini söylemiş ama açıklamamıştı. Bu, bir başka karakterin filminde cameo olarak ya da Cyborg solo filmi olarak olabileceği anlamına da geliyor. Her iki şekilde de Ray Fisher’ı Cyborg olarak görmeye devam edeceğimiz kesin, en azından birkaç film için daha.

Braniac karakterine geri dönecek olursak bu, oyuncunun stüdyodan “iyi niyetli arzusu” olmasından öte bir şey olabilir belki de…

 

 

Braniac, dediğimiz gibi DC evreninin en korkulan karakterlerinden biri. Zihni bir süper bilgisayara dönüşmüş bu karakter; gezegen gezegen dolaşarak türleri kataloglayan, dev şehirleri, medeniyetleri küçülterek veri bankasında toplayan duygusuz bir karakter.

Orijinalde Superman‘in düşmanı olan bu karakteri bu sezon içinde Krypton dizisinde aktif rollerde izlemiş, sınırlarını görmüştük. İzlemediyseniz mutlaka başlamanız gereken bir dizi. Konusu ise, Superman‘in Krypton‘daki ataları çevresinde dönüyor.

DC ortak evreninde sayılan bu diziden de cesaret alacağımız üzere şahsen ben Braniac‘ın filmlerde gözükme fikrini oldukça mantıklı buluyorum. Hatta bir Darkseid War öncesi, JL filmi olmasa bile Cyborg solo filminde birkaç JL karakteri ile birleşerek kapışılabilir.

Bu noktada Fisher, spoiler vermese de hafiften bizi gıdıkladı diye düşünmüyor değilim. İpuçları, irdeledikçe artmaya devam ediyor. Mesela;

 

 

Cyborg’un ekipteki önemini JL filminde açıkça gördük. Hafife alacağımız bir karakter kesinlikle değil. İnsan bedenini kaybetmesinden doğan melankoli ve ciddiyeti film boyunca bize çok güzel yansıttı.

Ayrıca çizgi roman bilgilerimizden hatırladığımız gibi filmde de Cyborg ve Motherbox arasında bir bağ var. Yani, Cyborg olmasa kutular birbirinden ayrılmayacaktı. O bir şekilde iletişime geçerek, onların frekansına girerek ayırabilmişti.

Superman ile olan sohbetlerine de tanık olduğumuz kadarı ile bu iki görev odaklı ve üstün ahlaklı karakterin yakın dost olacakları da ortada.

Yani demem o ki, teknoloji temelli Braniac karakteri, Motherbox‘lara kafa tutan Cyborg için biçilmiş kaftan olabilir. Cyborg standalone filminde, çok iyi anlaşacakları mesajları verilen Superman ve bir ki tane daha ekstra Adalet Takımı üyesi ile güzel bir istila izletebilirler bize. Ya da Cyborg filminde temelleri atılır ve bir JL filmi olarak Braniac istilası görebiliriz.

Darkseid bile gözükmemişken evrende, Braniac‘ı ortak evren dizisinde görmemiz; bizi bu konuda umutlandırmakta.

 

 

Abdullah Derin

GEEK

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *