BRACE YOURSELVES, DEATH IS COMING! – Death Coming İncelemesi

Başlık için özür dilerim. İsminin en çok çağrıştırdığı şey buydu. Her neyse efenim oyuna geçelim.

 

 

Oyunumuz, ölünce Dünya’ya geri gelme şansı sunulan ama bu şansı kullanabilmesi için öncelikli olarak Death’in çömezi ya da sağ kolu olarak, onun verdiği görevleri yerine getirmesi gereken birisini canlandırıyoruz.

Oyun, izometrik açıdan oynanılan her şeye 2. dereceden müdahale edebildiğiniz (öldürmeniz gereken insanların üzerinde bir kontrolünüz yok) casual sınıfına giren bir puzzle. Oyundaki çevresel unsurlar üzerinde hakimiyetimiz var ve uygun zamanda, uygun yerde olan ölümlülerin canını bu şekilde alıyoruz.

Oyunun en çok hoşuma giden yanı 3X yada fazla combo yaptığınızda Unreal Tournament’dakine benzer MULTI KILL benzeri anonslar duymanız…

 

 

Uygun yer, uygun zaman ve uygun ölümcül bileşenler diyordum…

Yukarıda da gördüğünüz gibi ilk önce havuza birilerinin girmesini sağlamanız ya da beklemeniz ve sonrasında kaçak yapan elektrik telini tıklayarak kesmeniz gerekiyor. Final Destination filmini çağrıştırmaya başladı değil mi?

İlerleyen safhalarda devrilen satış otomatları, açılan rögar kapakları, yayalar geçerken yeşile dönene trafik ışıkları, canlanan vampirler, dolunayı göstermenizin gerektiği kurt adamlar ve 3 boyutlu yazıcı yardımıyla ve fosil numunelerini kullanarak tekrar hayata döndürdüğünüz dinozorlar oyunu daha keyifli kılmaya çalışıyor.

 

Uzaylıları atlamayalım

 

Ama keyifli kılmayı başaramıyor ne yazık ki. Buna neden olarak daha önce çılgınlar gibi Infectonator 2’yi oynamamı gösterebilirim. Orada zombileri yönetiyor ve yine ilk elden müdahale edemiyordunuz. Bol miktarda kan ve ölüm içeren bir konuyu şirin grafiklerle daha önce daha başarılı ve üstüne üstlük bedava bir şekilde ele aldığından dolayı Death Coming ne yaparsa yapsın gözüme girmeyi başaramadı ve inanın bana tıkandığınızda ya da tuzakları tükettiğinizde tekrar kullanabileceğiniz tuzaklarla 1-2 adet kişiyi öldürmeyi beklemeniz çok sıkıcı bir hale geliyor.

En baştan başla diyebilirsiniz ama ölüm kotanızı doldurmanıza ve altın kupaya ulaşmaya çok az kalmışken bu, çok uflayıp puflatan bir bekleyişe dönüşüyor.

 

Sanırım Death yazdıklarıma alındı

 

Sonuç olarak bu türden bir oyunu daha önce denememişseniz gönül rahatlığıyla önerebileceğim bir oyun Death Coming.

https://store.steampowered.com/app/705120/Death_Coming/

 

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *