Assassin’s Creed’in Yeni Rakibine Merhaba Deyin!

Rumbling Games adlı Mısırlı yeni bir oyun stüdyosunun geliştirmekte olduğu Knights of Light adlı yeni bir franchise ile karşımıza çıkıyor. AAA türündeki oyun ilk olarak fiyatının düşüklüğü ile ilgimizi çekiyor. Adı orta çağda savaşan bütün islami şövalyeleri temsil ediyormuş. Franchise, hilafetin Osmanlı İmparatorluğunun elinde olduğu süre içerisinde çeşitli dönemlerdeki savaşları ve olayları kapsayacak.

Oyunun türü action rpg olacak. Ayrıca oyunun tasarımcı ekibinin lideri, AC’in ilk oyununda yer almış. Ayrıca The Witcher serisinden etkilenen bir oyun olacağı ve oyunun akışına değiştiren seçimlerle karşılaşacağınız söyleniyor.

 


Mümkün olduğu kadar otantik ve tarihsel gerçekçiliği ön plana çıkarmak amacıyla stüdyo, daha önce iki başarılı orta çağ romanı yayınlayan profesyonel bir yazarla çalışıyor. Bu yazar, Osmanlı imparatorluğu dönemi hakkında iki roman yazmış. Yazar, oyunun dünyasını etkileyen yan görevler ve oyuncunun seçimleriyle ana hikayeye derinlik katan unsurlar üzerine özellikle eğiliyor.

 

 

Franchise, müslüman ülkelere yönelik olarak o ülkelerde konuşulan dillerin desteğini sunacak. Yani türkçe dil desteğinin olacağına kesin gözüyle bakabiliriz.

Şu anda oyunun hikayesi, Irak topraklarındaki Sasani imparatorluğu ve islami hilafet güçleri arasındaki iktidar savaşı hakkında olacak. Oyun birkaç oynanabilir yan karaktere ve  bir ana karaktere sahip olacakmış. Ana karakterlerin ve boss’ların, gerçek tarihsel figürlere dayanacağı söyleniyor.

 


Tek sorum var : Neden her taraf yemyeşil ve cennetten fırlama gibi duruyor? (korkunç coğrafya ve tarih bilgisizliğini açık eder)

Ortaçağda geçen gerçekçi bir oyun olmasına rağmen low fantasy öğeleri içerekmiş. Stüdyoya göre, oyun iki tahmini genişleme ile birlikte yaklaşık 60 oyun saati içerecek. Bir Sony yayıncısı olsalar da, oyunun PC ve Xbox’ta mevcut olacağını doğruladılar.

Şimdiye kadar stüdyo henüz oyun için tahmini bir çıkış tarihi duyurmadı.

Oyun mekaniklerine göz atmak isterseniz pre alpha videosu :

 

 

Oyun dünyası, alternatif bir dünya da geçen Irak topraklarının yedinci yüzyıldaki halinin, 400 kilometre büyüklüğünde bir haritasına sahip olacak.

Video, alternatif bir Irak’ın çöller ve ormanlarla dolu coğrafyasını,  kar kaplı dağlarıyla dolu olan manzaralarını gösteriyor. Bu videoda tapınak ve bahçeler gibi Sasani sanatının en ihtişamlı örneklerinin bir kısmı gösterildi.

 

Facebook : https://www.facebook.com/rumblinggamesstudio
Twitter : https://www.twitter.com/rumblinggames
Youtube : https://www.youtube.com/c/rumblinggamesstudio

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *