Anthem İncelemesi – Bioware’ün Gururunu Korumaya Geldim!

Bu yazı tamamen içki sponsorluğunda hazırlanmıştır ve EA’den key alınmamıştır.
Günlerdir Anthem hakkında ve Bioware çıkışlı olmasının yarattığı hayal kırıklığı hakkında bir şeyler okuyorum. Bana inanıyorsanız bunların popüler dergicilik kar marjını azdırmak için yapılmış reklam ve tıklanma kokan haberler olduğunu görebilirsiniz. Benimse neden sevdiğime gelirsek :


Aslına bakarsanız herhangi bir şeyi eksik ya da kusurlu yapmıyor Anthem. Sadece oyuncu ve eleştirmen doyumsuzluk girdabına kendini kaptırmış bulunmakta. Allah aşkına Iron-Man’e en yakın karakteri canlandırabileceğimiz kaç oyun sayabilirsiniz? On ? Beş? Ben size söyleyeyim: 0!

Marvel desteği ya da sponsorluğunda çıkmasına rağmen sıfır oyun çıkmış durumda. Üstüne üstlük bu zamanlarda AAA firmalarının topun ağzına geldiği yeni bir IP çıkarma konusundaki çekincelerini bilirseniz eğer ya da Call Of Duty 7 bakmanız bu cesaret örneğini kabullenmeniz için  yeterli olacaktır.


Bütün oyun medyasının gazabını üzerine çekmesinin yegane sebebi Bioware etiketiyle çıkmış olması. Oyuncular ve Oyun medyası eski şaşalı günlerinin geride kaldığını ve eski RPG’lerin anısını unutamıyorlar. KOTOR ve son demlerinde çıkardığı Dragonage’i eskiye gömmek zorundalar. Amma ve lakin kötülemek ve zevk unsurunu yok etmek için bekleyen oyun medyası ve “hardcore” fanlar, zevkimize limon sıkmaya ve düşüncelerimizi yönlendirmeye devam ediyorlar.


Oyunda geçirdiğim geçirdiğim 12 saat boyunca hiç sıkılmadığımı itiraf etmeliyim. Sadece yaşın getirdiği sıkıntılar ve bolca oyun görmenin görmenin sıkıntılarını saymazsak. Sevmek için fiyatını karşılamadığına yönelik sitemler bulabilirsiniz ama %40 indirimle aldığınızda bu sıkıntıları unutuyorsunuz ( hayır hala bir oyun desteğinden söz etmiyorum ).

Bioware mirasının devam ettiğini bile söyleyebilirim. Daha önce karşılaşmadığım bir MMO (WoW oyuncuları bu noktadan itibaren okumayı kesebilir) deneyimi bir hikayesi yaşattı bana. Çatışmalar ve hikaye anlatımı eksiksizdi. Üstüne üstlük merak ettirmeyi bile başarabildi. Son olarak esaslı bir antagonist özlemiyle yandığımı yüzüme vurdu.

Sözün özü en azında deneyin EA Access ile ve yerden yere vurulmayı hak etmediğini kendi gözlerinizle görün.

Puan : 8/10

https://www.ea.com/games/anthem

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Can Berk

Polisiye yazarlarını büyük bir kıskançlıkla izleyen , Cinayet Masası programıyla kahrolan bir şahıs. Yazar olma hayalleriyle yaşıyor ama oyun bağımlılığı ve üşengeçliği ve hiçbirşeye zaman bulamaması onu geride tutuyor.Kronik anksiyetesiyle işi evliliğe vardırabilmesi onun en büyük hayali

One thought on “Anthem İncelemesi – Bioware’ün Gururunu Korumaya Geldim!

  • March 28, 2019 at 10:28 pm
    Permalink

    Hocam adamlar bile çıkıp en sonunda özür diledi. Reddit de biraz dolaşırsanız anlarsınız. Adamlar bile sorunların farkında iken siz kimin onurunu kimden koruyosunuz kdkd. Bariz sorunları fanboyluk ile görmezden gelmek ve diğer medya mecralarına desteksiz sallamak komik olmuş. Kendim de oynadım ayrıca. Destiny oyunlarına saatler gömen biri olarak bi fark da göremedim. Dediğin gibi anca Iron Man zırhı ile uçuyoruz bi fark olarak.

    Reply

Leave a Reply

Nasıl Buldunuz?*

Your email address will not be published. Required fields are marked *